Kościół Szkoła Strzelnica Mennica

Zawierzenie na Jasnej Górze – 3 października 2015

+
Szczęść Boże!
Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele,

W trakcie niedzielnego spotkania działaczy Pobudka.org i KWW GB „Szczęść Boże!”, jakie odbyło się w Warszawie, na wniosek Stanisława Nowaka z okręgu wyborczego Siedlce, podjęliśmy decyzję o zawierzeniu naszej wspólnoty Pobudka.org oraz naszego Komitetu Wyborczego Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski. Wobec powyższego zapraszam Was wszystkich na dokonanie aktu zawierzenia naszych organizacji, które odbędzie się na Jasnej Górze w Częstochowie w najbliższą sobotę 3 października.

Jak wyjaśnia o. Albert Szustak, modlitwa Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski trwa na Jasnej Górze od 15 lat, w każdą pierwszą sobotę miesiąca podczas Mszy św. o godzinie 18.30 w Kaplicy Cudownego Obrazu. „W czasie tej modlitwy pielgrzymi zawierzają samych siebie, swoje rodziny, miejsca pracy, samorządy, jednym słowem wszystko, co stanowi ich życie, Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski, bo pamiętamy, że Matka Boża w Fatimie powiedziała: ‘Moje Niepokalane Serce zatriumfuje’” – przypomina o. Albert Szustak. Uczestnicy uroczystości spotykają się o godz. 17.00 na prelekcji maryjnej, a potem o godz. 18.30 w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej w czasie Mszy św. dokonują aktu zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi, Królowej Polski. Przygotowane akty zawierzenia składane są na ołtarzu w czasie Mszy św. i właśnie w ich intencji sprawowana jest Eucharystia. Po jej zakończeniu pielgrzymi odbierają swoje akty zawierzenia, czytają je przed Cudownym Obrazem i zabierają ze sobą do domów”.

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele,
Przed nami wyjątkowe i niezwykle ważne wydarzenie. Chcemy powierzyć nasze plany i zamierzenia opiece i wstawiennictwu Matce Bożej Królowej Polski. Wszystkich, którzy wybiorą się tego dnia do Częstochowy proszę o przybycie na godzinę 16:00 na miejsce zbiórki, którym będzie parking obok Baru Oleńka, tuż obok Klasztoru Jasnogórskiego.

Pragnę jednocześnie poinformować Was, że dla upamiętnienia aktu zawierzenia pragniemy corocznie organizować pielgrzymki naszej wspólnoty do stóp Matki Bożej Królowej Polski w każdą trzecią sobotę października.

Z poważaniem,
Grzegorz Braun

Wilanów, 30 września A.D. 2015

Poniżej mapka z miejscem spotkania.

miejscespotkan